Tog Tablosu

TOG Tablosu Nedir?

Bebeklerin ve çocukların dinlenme anlarında konforlu hissedebilmesi için uyku tulumu ve pijama seçimini özenle yapmak gerekir. Uyku ürünlerini doğru seçebilmek ise TOG değerlerini dikkate almaya bağlıdır. TOG, minikler için üretilen uyku tulumlarının ve pijamaların sıcak tutma değerini gösteren bir ısı birimidir. TOG değeri, uyku tulumunun veya pijama takımının sıcak tutma performansını gösterir. TOG tablosu ise uyku tulumu ve pijama gibi ürünlerin kullanımına uygun ortam sıcaklıklarını ifade eder.


Pijama ve uyku tulumu TOG tablosu, çocuğunuz için oda ısısı ile uyumlu ürünleri seçmenize yardımcı olur. Uyku sırasında kullanılan ürünlerin TOG değerlerine dikkat ederken bulunduğunuz evin, şehrin ve bölgenin iklim koşullarını göz önünde bulundurmanız gerekir. Bebeğinizin uyuduğu odanın sıcaklığının TOG tablosunda yer alan değerle örtüşmesi hâlinde çocuğunuz için doğru ürünü seçtiğinizden emin olabilirsiniz.

TOG Tablosu Ne İşe Yarar?

Çocuk ve bebek uyku tulumu TOG tablosu, minikler için doğru ürünü seçmenizi kolaylaştırır. TOG tablosunda yer alan değerlere uygun bir seçim yaparak çocukların ve bebeklerin uyku sırasında konforlu hissetmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca pijama ve uyku tulumunu TOG tablosuna göre belirlemek, çocuğunuzun üşüme ve terleme gibi durumlardan kaynaklı hasta olmasının önüne geçer.


Pijama ve uyku tulumu TOG tablosunu okurken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunur. Ürün seçimi yapmadan önce yaşadığınız bölgenin mevsim koşullarını dikkate almanız önemlidir. Bu noktada en önemli husus ise bebeğinizin uyuduğu odanın sıcaklığını doğru ölçmektir. Örneğin oda sıcaklığının 18 ila 20°C olduğu koşullarda çocuğunuzun rahatlığı adına 1.5 TOG değerine sahip uyku tulumlarına ve pijamalara yönelmelisiniz. 

0.2 TOG ve 0.5 TOG Değerli Ürünlerin Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Uyku tulumlarında TOG değeri, bebekler ve çocuklar için en doğru ürünü seçmenizi sağlar. KidZee koleksiyonunda yer alan 0.2 ve 0.5 TOG değerli ürünler, sıcak ortam koşullarında kullanıma uygundur. Oda sıcaklığını doğru bir şekilde ölçtüğünüzden emin olarak ürün seçimi yapmanız son derece önemlidir. Bu noktada 0.2 TOG uyku tulumu ve pijama takımlarını 27 ila 30°C sıcaklık değerine sahip ortam koşullarında çocuğunuzun rahat etmesi için tercih edebilirsiniz. Özellikle yaz mevsimi koşullarına uygun olarak tasarlanan 0.2 TOG değerli ürünler, miniklerin terlemeden huzurlu bir şekilde uyumasına katkı sağlar.


KidZee 0.5 TOG değerli uyku ürünleri Zee-Romper ve Zee-Suit olmak üzere ikiye ayrılır. Bu ürünler arasında Zee-Romper uyku tulumlarının bacak ve kol yapısı kısa tasarlanır. 0.5 TOG Zee-Romper uyku tulumları 28 ila 30°C arasındaki oda sıcaklıklarında miniklere konfor vadeder. Yazlık bir ürün olan Zee-Romper’ı bulunduğunuz bölgenin mevsim koşullarına göre tercih etmelisiniz. KidZee 0.5 TOG değerli Zee-Suit uyku tulumu ise 24-28°C oda sıcaklıklarına özel olarak hazırlanır. 

1.0 TOG ve 1.5 TOG Değerli Ürünlerin Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

KidZee 1.0 ve 1.5 TOG değerli uyku ürünleri, düşük oda sıcaklıklarında kullanıma uygun olarak güncel teknolojilerle tasarlanır. Yumuşak dokusuyla öne çıkan bu ürünleri, oda sıcaklığına göre TOG değerine dikkat ederek güvenle kullanmanız mümkündür. Bu modeller arasında 1.0 TOG değerli uyku tulumları ve pijamalar 20 ila 24°C oda sıcaklıkları için tercih edilir. Koleksiyonda yer alan 1.5 TOG değerli ürünler ise 18-20°C gibi düşük ortam sıcaklıklarında miniklere battaniyesiz uykular vadeder. 


Uyku tulumu ve çocuk pijama takımı TOG değerini miniklerin fiziksel özelliklerini göz önünde bulundurarak değerlendirmelisiniz. Eğer bebeğiniz çok üşüyen veya terleyen bir yapıya sahipse bu durumu göz önünde bulundurarak daha düşük veya yüksek TOG değerli uyku tulumu modellerini tercih etmeniz gerekir. Ayrıca tüm bu hususları göz önünde bulundurarak bebeğinizin uyku tulumunun veya pijamasının içine atlet ve zıbın gibi ekstra kıyafetler de giydirebilirsiniz.