Bir Girişimci Annenin Başarı Hikâyesi

Bir Girişimci Annenin Başarı Hikâyesi: Kızının Üşümemesi İçin Yola Çıkan Anne, İhracata Başladı!

Çocukları için en iyisini isteyen ebeveynlerin beklentileri, KidZee’nin ilham veren yolculuğuna ışık tuttu. Girişimci bir annenin hayaliyle başlayan bu serüven, ebeveynlerin ve miniklerin ihtiyaçlarına göre şekillenerek büyüdü. Kızının üşümeden ve terlemeden uyuması için yola çıkan kurucumuz Gökçe Tanış, KidZee’nin 2017’de başlayıp ülkenin sınırlarını aşmayı başaran hikâyesine dair detayları A Haber’e anlattı.

KidZee’nin Yolculuğu Nasıl Başladı?

Gökçe Tanış’ın aktardığına göre KidZee’nin ortaya çıkışı kendi deneyimlerine dayanıyor. Kurucumuz bu süreci: “Çocuğum üşüdü mü, terledi mi ve oda sıcak mı gibi kaygılar, beni yormaya ve yıpratmaya başlamıştı. Kızım Ela’yı kangurusunda taşıyarak bütün kumaşçıları ve firmaları gezerek bu yolculuğa çıktım.” sözleriyle ifade etti. KidZee’nin hikâyesi, işte bu arzuyla başladı. Uzun çalışmaların ardından her detayında sevgi ve özen olan TOG değerli uyku tulumları ortaya çıktı. Bu ürünü, TOG değerli çocuk pijama takımları takip etti. 


Bu noktada sürecin birkaç cümleyle anlatılabilecek kadar kolay olmadığını belirtmekte fayda var. Zira KidZee’nin satışa sunduğu çocuk pijama takımı ve uyku tulumlarının İngiltere’den TOG sertifikası alabilmesi için 200 ayrı testten geçmesi gerekiyordu. Ayrıca çocuklar için en doğru kumaşı ve tasarımı bulmak da son derece önemliydi. Ancak Gökçe Tanış’ın çevresine ilham olan azmi ve kadın girişimcilere desteklerini sunanlar sayesinde KidZee serüveni başladı. Markamızın kuruluş sürecindeki bu kararlılık, ilerleyen dönemlerde atılacak başarılı adımların da en önemli göstergesi.

“4 Ülkeye İhracat Yapıyoruz’’

Gökçe Tanış, ülke sınırlarını aşmış bir marka hâline gelen KidZee’nin ihracat sürecini şu sözlerle anlattı: “Türkiye’den aldığımız ham maddelerle yerli üretim yapıyoruz. Biz şu anda Amerika, Dubai, İngiltere ve Katar’a ihracat gerçekleştiriyoruz.” Şu an 4 farklı ülkeye ürün satışı yapan KidZee, her geçen gün hızla büyümeye devam ediyor. Mevcut ihracat faaliyetlerinin ileride daha geniş sınırlara ulaşacağını söylemek de mümkün. Böylece KidZee, dünyanın dört bir yanındaki ebeveynlere güven, miniklere ise huzur sağlayan bir marka hâline gelmiş olacak. 

Uyku Tulumları ve Pijama Takımlarımızı Diğerlerinden Ayıran Nedir? 

Miniklerin battaniyesiz uyumasını sağlayan KidZee ürünlerin en dikkat çekici özelliklerinden biri, her detayında taşıdığı özen ve sevgiyle emsallerinden ayrılması. Girişimci bir annenin çocuğu için en iyisini istemesiyle ortaya çıkan bu ürünler, miniklerin gelişim süreçlerine uygun özellikler taşıyor. İki yöne esneyebilen uyku tulumu ve pijama takımları, çocukların özgürce hareket etmesini destekliyor. %100 doğal kumaşlardan üretilen bebek uyku tulumu ve çocuk pijama takımı, miniklerin hassas cildine de uyum sağlıyor.


Anne babaların beklentilerinden yola çıkılarak tasarlanan KidZee ürünleri, bebek bezi değişimi gibi süreçleri de pratik hâle getiriyor. Ayrıca bu ürünler, çocuğum üşüyor mu terliyor mu gibi kaygıları olan ebeveynlerin derin bir nefes almasını sağlıyor. Ebeveynler, uyku tulumu TOG değerine göre oda sıcaklığına ve mevsim koşullarına uygun ürünü rahatlıkla belirleme şansı buluyor. İşte tüm bu ayrıntılar, KidZee ürünlerinin farkını ortaya koyuyor.
Bir yorum bırak

Lütfen unutmayın, yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.