Bebek Kıyafetleri Nasıl Katlanır?

Bebek Kıyafetleri Nasıl Katlanır?

Bebek Kıyafetleri Nasıl Katlanır?

Yeni ebeveynlerin, küçük bebeklerine nasıl bakacaklarından başlayarak, düşünecekleri çok şey var! Bebeklerinin tulumlarını, pijamalarını ve diğer giysilerini en iyi nasıl katlayacaklarını yanıtlamak istedik! İlk bakışta bebek kıyafetlerinin nasıl katlanması gerektiği önemsiz görülebilir ancak bebeğinizin çekmecelerini düzenli tutmak, özellikle o ilk günlerde ruhunuz için harikalar yaratabilir.

Bebek Kıyafetlerini İyi Katlamanın Önemi

Düzenli bir bebek çekmecesi stres seviyeniz için önemlidir. Nasıl mı? Bebeğinizin kıyafetlerini düzenli biçimde saklamak zaman ve enerji tasarrufu sağlar. Gecenin bir yarısı uykulu gözlerle bez değiştirirken bir kıyafete ihtiyaç duyduğunuzda onu tam olarak nerde ne biçimde sakladığınızı bilmek içinizi rahatlatacaktır.

İlginizi çekebilir: Çocuğunuza Diş Fırçalamayı Nasıl Öğretirsiniz?

Bebek Kıyafetleri İçin Katlama Yöntemleri

Bebek kıyafetlerini katlamanın iki yaygın yöntemi vardır, geleneksel yöntem ve KonMari yöntemi. Geleneksel yöntemle, katlanmış giysiler çekmecenin içinde bir yığın halinde istiflenirken, KonMari yöntemi tüm giysileri aynı anda görebilmeyi önceliklendirir.

Ancak her katlama yönteminin de kendine göre bir avantajı olduğunu unutmamalı. Biz şimdi çoğunluğun bildiğinden ziyade KonMari yöntemini açıklayalım; KonMari metodu ile hem alan tasarrufu yaparsınız hem de aradığınız şeyleri tek bakışta kolayca bulabilirsiniz.

Örneğin katlamak istediğiniz bebek uyku tulumunu düz bir yüzeye uzunlamasına sermeli ve kırışıklıklarının olmadığından emin olduktan sonra dikdörtgen olacak biçimde ikiye katlamalısınız. Sonrasında ayak bileğinden bele yatay olarak ikiye katlayın; artık önünüzde son derece ergonomik biçimde katlanmış bir bebek uyku tulumu var! Artık çekmecenizde çok daha az yer kaplayarak yerleştirebilirsiniz.


Eski paylaşımlar Yeni paylaşımlar

Bir yorum bırak

Lütfen unutmayın, yorumlar yayınlanmadan önce onaylanmalıdır.